Złoto w kolorach tęczy

Złoto jest nie tylko wyjątkowe, jest również bardzo cenne. Już w starożytności docenione je ze względu na wyjątkowy blask i podniesienie statutu społecznego. Cenne i wartościowe, było początkowo zarezerwowane tylko dla królów, dostojników kościelnych, faraonów i innych bogatych przedstawicieli społeczeństwa.

Dziś złoto nie tylko stało się bardziej dostępne, spadła różne jego cena. Dzięki temu wiele osób ma w swoim domu przedmioty wykonane z tego cennego materiału. Wytwarzane z niego obrączki, pierścionki, kolczyki i zawieszki, są bardzo chętnie noszone przez osoby w każdym wieku. Dziś również oprócz tradycyjnie spotykanego złota, można znaleźć również nowe propozycje, które obejmują nowe kolory złota. Poszerzyło to znacząco i tak już bogatą ofertę.

W ten sposób w ofercie sklepów można już obok złota tradycyjnego oraz białego znaleźć również złoto żółte, czerwone, różowe a nawet niebieskie. Możliwe jest to dzięki odpowiedniemu połączeniu z właściwymi dodatkami. Nowe właściwości i kolory stanowią zawsze duże wyzwanie dla jubilerów, osób projektujących biżuterię, jak i dla sprzedawców. Dodatkami, które są w stanie zmienić barwę złota, nadając mu nowy, atrakcyjny wygląd, to między innymi nikiel oraz pallad w celu otrzymania złota białego, pallad oraz cynk dla różowego złota, miedź dla złota czerwonego oraz dodatek metali nieszlachetnych w przypadku złota niebieskiego. Każda firma i jubiler, ma najczęściej własną recepturę na otrzymywanie danego koloru złota, co pozostaje bardzo często tajemnicą firmy. W celu otrzymania właściwego koloru, prowadzi się bardzo często zaawansowane badania w celu uzyskania najbardziej odpowiedniej barwy.

Gdy już mamy w dyspozycji różne kolory złota, można je odpowiednio łączyć w celu uzyskania najbardziej interesujących przedmiotów. Dzięki temu można otrzymać wyjątkowe i cenne przedmioty dla każdego z nas, dodatkowe wzbogacone o dodatki, które mogą obejmować zarówno cyrkonie, kamienie szlachetne i półszlachetne.